Hei, vahva lugeja! Ma ei ole jõudnud siia blogisse kirjutada nii tihti, kui olen tahtnud, ja ei hakka ka midagi kindlat lubama, aga ütlen, et mul on palju mõtteid, mida teiega jagada, ja kindlasti ühel hetkel ilmub ka siia rohkem sisu. Viimastel PowerEstonia üritustel oleme küsinud osalejatelt tagasisidet – mis on just see, mis neid ikka ja jälle meie kampa tagasi toob ning mida meie üritused neile annavad. Aga enne – kui sa oled meil siin lehel uus ja ei tea üldsegi, mis see PowerEstonia on, või millised on PowerEstonia üritused, siis räägime selle ka lahti.

PowerEstonia kogukond tekkis umbes 1,5 a tagasi, kui hakkasime looma lisaks enda äripartneritele ka teistele edumeelsetele inimestele positiivset kogukonda, kus saaks jagada oma ideid, õppida ning saada oma unistuste ja eesmärkide elluviimiseks inspiratsiooni.

PowerEstonia kogukonnaga korraldame asju neljal eesmärgil ja iga eesmärgi saavutamiseks on meil erinev väljund.

  1. Finantskirjaoskuse arendamine – lauamäng “Cashflow”, mis õpetab inimestele finantsilise vabaduse saavutamist.
  2. Unistuste ja eesmärkide seadmise oskus – korraldame unistuste ja eesmärkide seadmise töötubasid, kus õpetame ja näitame, kuidas teha visionboarde ja jagame kogemusi, mida need on meile andnud.
  3. Aidata leida inimestel oma kutsumus – postitame PowerEstonia podcaste, mida on tänaseks juba üle 25. Igas live’is on erinev esineja erinevast tegevusvaldkonnast. Uurime seal, kuidas ta oma kutsumuseni jõudis ja küsime nippe, mida inimesed kasutada võiksid, kui nad tahavad samas valdkonnas alustada.
  4. Edumeelse ja toetava keskkonna loomine – mängime Changemakers Academy mängu, kus arutleme isikliku arengu ja meeskonnatöö üle. See loob mõnusa ja isiklikule arengule suunava keskkonna.
Pilt PowerEstonia unistuste ja eesmärkide seadmise ürituselt

Aga milline on osalejate tagasiside, kuidas meie väljundid nende eesmärkide saavutamisel päriselt töötavad?

Toon nüüd välja mõned mõtted meie kogukonna liikmetelt, kes ikka ja jälle tagasi tulevad.

Osaleja Kätlini sõnul on just PowerEstonia üritused väga palju andnud – edumeelne keskkond, siht-silme-ees inimesed, kellega end ümbritseda, ja tema jaoks on just väga-väga tähtis see toetav keskkond. Lisaks nendele ka praktilised kogemused, nagu näiteks finantskirjaoskus, esinemine, enda avamine ja võõraste inimestega rääkimise oskus. 

Kätlin! Nii vahva, et sa oled meiega, ja nii äge, et oled siit kogukonnast nii palju uusi kogemusi saanud! Ootame sind ikka ja alati kampa ning tea, et sa saad kõigega hakkama, KEEP GOING! Aga analüüsime nüüd korraks mõnesid kohti Kätlini tagasisidest. Kätlin mainis toetavat keskkonda. Kas sul, kallis lugeja, on olemas toetav keskkond, kus positiivsed ja edumeelsed inimesed julgustavad ja abistavad? Kui see on olemas, siis super! Aga näiteks finantskirjaoskus? Tean, et “Cashflow’d” on võimalik käia kalli raha eest mängimas, kuid kas oled seda teinud? Või pole veel jõudnud ja soovid hoopis meile kampa tulla?

Ja last but not least… Enda avamine ja võõraste inimestega rääkimise oskus… Esinemise hirm on suurem kui surmahirm ja Kätlin ütleb, et see keskkond aitab sellest üle saada, vau! Mõtle, kas ka sul on olnud võõraste inimeste ees rääkimisega probleeme ja kas sa tahaksid toetavas keskkonnas hirmu ületada? Kätlin tegi seda, tule tee sina ka!

Uued tuttavad

Osaleja Mari-Liis hindab kõige rohkem tööriistu, mis PowerEstonia üritused talle andnud on ja mida ta iga päev enda arendamiseks kasutada saab. Lisaks on ta saanud oma ellu uued tuttavad ja iga üritus annab nii palju energiat, et seda jätkub kuni järgmise ürituseni. PowerEstonia üritused tirivad Mari-Liisi alati mugavustsoonist välja ning arendavad teda kogu aeg. Lisaks on ta hakanud rohkem unistama ja tal on palju selgem visioon ja suund, kuhu ta elus liikuda soovib. 

Mari-Liis, vau! Nii vahva on kuulda, et oled seda kõike meilt saanud, ja tea, et peegeldad meile nii-nii palju tagasi ja inspireerid ka meid! Never give up on your dreams! Pane täiega edasi! Analüüsime ka Mari-Liisi tagasisidet. Tööriistad iseenda igapäevaseks arendamiseks – nii mõeldes oleme loonud midagi, mida algul ei uskunud, et loome. Ei uskunud, et päriselt suudame inimesi oma tegevusega kõnetada ja arendada. Kui suudame nii mõjutada, siis ma usun, et meie suurem missioon võikski olla kõnetada ja aidata inimesi konkreetsete tööriistadega parema eluni. Ja paljud korduvad mõtted, mida Kätlin ka välja tõi.

Tahaks kohe eraldi välja tuua selle (suuremalt) unistamise punkti, millele Mari-Liis viitas. Kui suurelt julged sina mõelda? Kas sul on eesmärgid, mida sa tahad saavutada? Kas sul on tuttavad, kes julgustavad ja toetavad sind teel nende poole? Unistused pole midagi kauget ja võimatut, vaid midagi, mida sa päriselt võid saavutada, kui oled nende nimel nõus pingutama ning kui sa tead, mis see sinu jaoks on.

Esinemisoskus

Osalejad Mark-Eric ja Sirely tunnevad, et PowerEstonia on tõmmanud nad keskkonda, kus nad peavad igapäevaeluga võrreldes palju rohkem esinema ja võõraste inimestega rääkima. See keskkond aitab neil avaneda ning jagada mõtteid ja ideid ka teiste inimestega. 

Mark-Eric ja Sirely! Aitäh! Nii lahe on teada, et meie keskkond teile nii mõjub ning olete meile ikka ja alati kampa oodatud!! Ja kui oleme kõikide teiste tagasisidet juba analüüsinud, siis teeme seda ka nüüd!

“See keskkond aitab meil avaneda ja jagada mõtteid ja ideid ka teiste inimestega” – milline mega punkt ja mõte, mille nad on välja toonud! Lugesin hiljuti, et näiteks IT-valdkonnas on praegu juba palju spetsialiste, kelle IT-oskused on väga head, aga inimesi palgatakse just nende mõtete ja ideede jagamise oskuse põhjal ehk siis people skills, inimoskused. Kui inimesed tunnevad, et saavad neid oskusi meie üritustel arendada, siis ma usun, et anname inimeste karjäärile suure tõuke. Megalahe!

Rohkem ma praegu arvamusi välja ei tooks. Tuletan teile meelde, et kõigil on võimalus meiega ühendust võtta, et ka kampa tulla, jälgida meid Facebookis ja Instagramis, tulla järgmisele üritusele ja saada juba isiklik kogemus ning kohtuda kõikide nende vahvate inimestega ise!

Ärge andke oma unistustes alla ja näeme juba varsti!

Siin on meie osalejate tagasiside ka video näol: https://youtu.be/lP2bXJFyUik

Kuvatõmmised meie ürituse tagasiside videost

Siit leiad minu eelmise blogiloo: https://rudolfkaspernaruski.com/amway-ari-network-21-pohjusega/

Leave a Reply