Taaskord on natukene aega mööda läinud ja kirjutan teile jälle. Sellest aastast on juba 1/3 läbi. Aeg läheb ruttu. Nüüd on küsimus, kas sina oled oma aasta eesmärkidega liikunud vähemalt sinnamaale, et 1/3 on saavutatud? Igal aastal sean oma ettevõttele ja meeskonnale koos oma mentoritega mingid eesmärgid, kuhu suunas liikuda, millele tähelepanu pöörata jne. Eelmisel aastal sihtisime äri kasvu. Sel aastal aga laiemalt seda, et liitvõimendus hakkaks meie jaoks tööle, inimesed hakkaksid rohkem isikliku arenguga tegelema, saavutaksid paremad liidrioskused ning jõuaksid elus ja äris kaugemale. Loomulikult seadsime need nii, et need oleksid mõõdetavad ja proovin sihtida ikka seda, et jõuaksime oma eesmärgid ellu viia. Kui on kindel eesmärk, siht ja praktika, hakkavad ka tulemused tulema. Kui mitte kohe, siis vähemalt ühel hetkel. Selle blogipostituse kirjutamise jaoks sain inspiratsiooni oma mentorilt, kes ütles mulle lause: “Kes annab ja tegutseb, sellele antakse tagasi ka!“. Räägin natukene kasvu keskmes olemisest ja fookuse hoidmisest isegi siis, kui tegevustele vastavaid tulemusi veel ei ole, aga usk, tahe ja suund on olemas. Vahvat lugemist!

Liitvõimendus ja selle mõistmine

Enne kui lähen selleni, et rääkida mõned vahvad lood ja jagada viimaste kuude väljakutseid, põrumisi ja häid hetki, tahaks rääkida natuke millestki muust. Raamatust, mida praegu loen, ja kuidas sellest õpitut täpselt praegu meeskonnana vajame. Miks me seda vajame? Et jätkuvalt kasvada ja samm-sammult meeskonna ja meie liikmete eesmärkide poole liikuda. Raamatu sisu on tegelikult väga lihtne. See räägib sellest, kuidas nn vana kooli stiilis edu saavutada. Pole mingit kiirteed või üleöö rikkaks saamist, vaid on palju ja järjepidevat pingutust, mille tulemusena hakkab võimendus sinu jaoks tööle. Ehk oled kuulnud sellisest näitest: kui täna keegi sulle pakuks, kas sooviksid endale 1 senti, mis iga päev 30 päeva jooksul kahekordistub, või sooviksid 3 miljonit eurot kohe kätte – kumma sa valiksid?

Kui sa järgmised 20 päeva sellel sendil kasvada laseksid, siis sellest oleks saanud ainult 5243 eurot – päris halb, eks? Oleks võinud selle mündi asemel ikkagi 3 miljonit võtta. 29. päeval on aga juba natukene ilusam summa – 2,7 miljonit eurot, mis on siiski väiksem kui see 3 miljonit, mis sa oleksid esimesel päeval võinud saada. Ja 31. ehk viimasel päeval, hakkab tööle liitvõimendus, ning mündist on saanud 10 737 418,24 €. Tark oleks vist ikka see münt valida, eks? Aga mis selle seos äri ja eesmärkidega on? Suurem, kui sa arvata oskad. 

Kas sina teed oma elus valikuid, mis meenutavad seda 3 miljonit kohe kätte, või tegeled asjadega, mis pikas perspektiivis annavad sulle liitvõimenduse?

Kui inimesed alustavad ettevõtlusega, või siis üldse ükskõik millega, olgu selleks heasse vormi saamine, uus projekt või karjäär, siis algul sa ei saa selliseid tulemusi, nagu sooviksid. Kui ettevõtlusega alustasin, oleksin võinud need samad tunnid anda mõnele tööandjale ja teenida tunduvalt rohkem raha, aga kui jätkan järjepidevalt töötamist, siis minu ja mu töö väärtus kasvab sarnaselt selle mündi väärtusega. Kas sina teed oma elus valikuid, mis meenutavad seda 3 miljonit kohe kätte, või tegeled asjadega, mis pikas perspektiivis sulle häid tulemusi annavad? Miks see tähtis on? Jaanuaris, veebruaris ja märtsis tegin oma äri jaoks umbes sama palju tööd, märtsis ma teenisin aga 2 korda rohkem tulu kui eelnevatel kuudel. Kui palju ma võin veel teenida peale 12 kuud, kui olen sama hulga tööd teinud? Milliseid tulemusi meie meeskond saavutada võib, kui tegutseme 1, 2 ja 3 kuu asemel 12 kuud? Vot see on liitvõimenduse saladus! Loe kindlasti Darren Hardy raamatut “Liitvõimendus” ja mõista täielikult liitvõimenduse jõudu.

Kes annab ja tegutseb

Ma siiralt usun, et enim edu saavutavad inimesed, kes kõige rohkem teisi aitavad. Ma pean organisatsioonis kõige tähtsamaks inimesi. See on vundament, millele loon kõik enda ettevõtmised. Ma olen südamest tänulik kõikidele äripartneritele ja meeskonnaliikmetele, kes on minuga. Muide, kas teate, et selle blogipostituse taga ei ole ka ainult mina. Siinkohal ma teeks suure kraapsu meie PowerEstonia sotsiaalmeedia spetsialistile Kätlinile, kes vaatab üle, et SEO ja muud keerulised sõnad oleks ilusti korras, ja Meritile, kes on kuskilt kõrgemalt meile appi saadetud, sest oskab minu kohutavalt pikkadest ja komarohketest lausetest midagi loetavat kokku panna. Aitäh teile!

Ma olen võibolla naiivne, aga usun, et igas organisatsioonis on võimalik järgida põhimõtet üks kõigi ja kõik ühe eest. Näeme väga hästi, kuidas see meie ärivaldkonnas töötab, sest teenime tulu ainult siis, kui aitame teistel tulu teenida. Vau, millise toreda ja toetava keskkonna see loob! Aga see kõik on võimalik ainult ühte moodi – kui kõik on siiralt valmis oma panuse andma ja teisi aitama. Kui tahan saavutada enda eesmärke, pean piisavalt palju teisi nende eesmärkidega aitama. Kui sina tahad elus edu saavutada, siis pead mingil kindlal hulgal inimestel aitama nende eesmärgid saavutada. Olgu selleks sinu puhul kas õnnelik klient, kelle elu läheb lihtsamaks, või mõni koostööpartner, nagu see on minu puhul. Kes annab ja tegutseb, sellele antakse tagasi ka!

See saab

Kui siiralt teisi aitad, siis ühel hetkel hakkavad imed juhtuma. Olles nüüd neli kuud süsteemselt ja iga päev oma partnereid aidanud ja liikunud selles suunas, et aidata neil oma eesmärke saavutada, olen palju lähemal enda eesmärkidele. Aga sellega see ei piirdu! Kui hakkad ühes valdkonnas fokusseeritult panustama ja teisi aitama, siis hakkab tööle liitvõimendus ning sa saad tagasi ka kõikides teistes valdkondades. Olen saanud selle ajaga kutse minna Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse esinema, et rääkida motivatsioonist ning stressiga toimetulekust. Olen saanud erinevaid pakkumisi erinevatelt organisatsioonidelt, et olla nende ürituse õhtujuht, ja nüüd sain pakkumise ühe ettevõtte suvepäevadel 300 inimesele töötuba teha! VAU! Kes annab ja tegutseb, sellele antakse tagasi ka!

Liitvõimendus – kes annab ja tegutseb, sellele antakse tagasi ka!

Ja võtame nüüd kõik kokku sellesama lausega, mida mu mentor mulle ütles. Kui sa peaksid seda lugema, siis suur-suur aitäh sulle, Kai! Kui mul on elus millegagi vedanud, siis sellega, et olen saanud enda ümber nii toetavad ja toredad inimesed, aga eriti uhke ja tänulik olen oma mentorite üle.

Ja muide, ärge saage valesti aru, sellel teekonnal on alati ka palju tagasilööke ja raskusi. Vahel on ikka väga raske sundida end tegutsema, kui palju tehtud tööst kohe tulemusi ei anna – kui mõni potentsiaalne äripartner ilmub Zoomi alkoholijoobes või keegi viimasel hetkel kohtumise tühistab. Või üritab keegi sulle selgeks teha, et oled loll ja mingu sa parem tööle tagasi jne jne. Kõik need lood ja hetkelised raskused on protsessi osa. Professionaal on see, kes suudab igas olukorras emotsionaalselt stabiilseks jääda ja teada, et see kõik on pikema protsessi osa, ja lõppude lõpuks – kes annab ja tegutseb, sellele antakse tagasi ka.

Unistage suurelt ja näeme juba varsti!

Minu eelmise blogiloo leiad SIIT!

Tags: ,

Leave a Reply