Nagu igal nädalal, jagan ka sellel nädalal mõningaid mõtteid ja tegemisi. Postituseks sain inspiratsiooni seminarilt, kus nädalavahetusel käisin, kui ka raamatutest + inimesetelt, keda olen viimaste nädalatega nõustanud ja aidanud. Loodan, et leiad siit postitusest midagi head, mille saad endaga kaasa võtta. Kui jah, siis kindlasti jaga seda mulle ka! Aitäh, et oled mu blogini jõudnud ja vahvat lugemist sulle! PS: Lõikude vahel erinevad pildid/videod minu viimase aja seiklustest. 

Lugu Isaac Newtonist

Ma usun, et kõik meist on nõus sellega, et maailmas on täna keerulised ajad. Sellega seoses ma jagan ühe inspireeriva seiga ajaloost, kus olukord osaliselt meenutas praegust olukorda. Seon selle loo sellega, mida oleme otsustanud teha koos oma vahva meeskonnaga ja mille nimel me igapäev pingutame.

Mäletate koolist kõik lugu kuidas gravitatsiooni seadus avastati? Kuidas Isaac Newton jälgis õunapuud ja nägi kuidas õunad alla kukkuvad. Meile vähemalt räägiti seda lugu. Ma räägiksin selle loo pikemalt ja laiemalt lahti, ning millal see toimus.

Kui must katk laastas Londonit 1665. aastal, siis Isaac Newton oli 22-aastane ülikoolitudeng. Kuna õpilased ja õpetajad saadeti kodudesse “karantiini”, siis Isaac Newton ei olnud mitte koolis, vaid oma kodutalus. Sel ajal kui kõik kartsid oma elu pärast ja ootasid kodudes, et must katk üle läheks, Newton tegi midagi muud. Selle asemel, et aasta või poolteist, mis ta veetis kodus, lihtsalt vedeleda, jätkas Newton õppimist. Kuna ta oli keskkonnas, kus sai paremini keskenduda kui enne, sest ei olnud õppejõude, kes ütleks mida täpselt ta õppima peaks ja kuidas seda tuleks õppida, hakkas ta hoopis asju avastama. Sel ajal kui ta oli karantiinis, leiutas ta kalkulaatori, erinevaid teooriaid optikast, mida kasutame tänapäevani ja selle pandeemia ajal juhtus ka see legendaarne lugu õunaga, kus ta nägi kuidas õun kukkus ja hakkas mõtlema, miks see nii toimib ja jõudis sellega gravitatsiooni teooriani.

Wow.. Minu jaoks nii WOW lugu. Kas see mitte ei tõesta, et ka praeguse kriisi ja pandeemia ajal võime võidelda oma unistuste nimel ja jõuda neile lähemale? 

Tänane olukord on tekitanud mitu huvitavat muudatust:

  • Inimesed on lõpuks hakanud hindama rohkem oma tervist.
  • Majandus on kriis, languses ja langeb veel. 
  • Inimeste usaldus turavalisse palgatööse on langenud, sest erinevad ettevõtted koondavad ja mõni valdkond ei pruugi kunagi muutuda tagasi selliseks nagu see oli enne kriis-i.(loe mõndasi töökohti ei tulegi tagasi). 
  • E-kaubanduse/M-kaubanduse jms tohutu kasv
  • Ja palju muud, alates maskide kandmisest ja lõpetades vetsupaberi suure nõudlusega :D.

Mis see kriis aga tähendab sinu jaoks?

Kas see on sind mõjutanud või oled üks õnnelikest, kes on sellest pääsenud? Kas pääsed ka järgmisest kriis-ist? Kas oled selle kriis-i muutnud enda võimaluseks? Vasta nendele küsimustele iseendale.  Mida mina teinud oled? Tulenevalt otsemüügi valdkonnast töötasime enne koroonat väga palju inimestega päriselus kohtudes, suuri seminare korraldades jne. Tänaseks oleme kolinud internetti oma koolituste, kui ka kohtumistega, õpetame inimestele kuidas kasutada tehnikat ja kuidas luua inimestele kuuluvustunnet läbi interneti. Kas see on raske olnud? Või on see hoopis avanud tohutult palju uusi uksi? 

Unistuste õhtu

Minu jaoks on see kindlasti avanud palju uusi uksi, alustades rahvusvahelise äri loomise lihtsusest, rohkemate inimeste kõnetamisest ja kaasamisest, lõpetades kasvõi selle sama blogiga.  Uute tegevusharjumuste loomine võib olla raske ja hirmus, aga vahel pead riskima ja tulema mugavustsoonist välja ja õppima midagi uut. See arendab ja kasvatab sind.

Riski vahel! Kogu elu on üks suur risk. Inimene, kes jõuab elus kõige kaugemale, on tavaliselt see, kes valmis julgelt tegutsema.”Kindla peale” välja minev paat ei jõua kunagi kaldast kaugele. 

Dale Garnegie

Nõustamine koostööpartneriga

Nõustasin mõned päevad tagasi ühte potensiaalset koostööpartnerit ja jagasin talle seda visiooni, mida me võime korda saata, mis visioon on minu peas ja millele loome täna vundamenti. Ma ei rääkinud ja mõelnud suurtest ärikäivetest ega ka suurest kasumist, kallitest reisidest, autodest vms. See ei ole ju tegelikult tähtis.

Ma rääkisin meie võimalusest mõjutada, inspireerida, julgustada ja kaasata minimaalse riskiga äriga kümneid- või sadu tuhandeid inimesi üle Euroopa ja maailma, et aitada neil saavutada enda unistusi ja eesmärke, aidata kasvada neil inimestena just praegusel kriisiajal, kui inimesed vajavad seda kõige rohkem! Ja loomulikult kõik need tuhanded ei tule meie ärisse, ei ole meie kliendid, see ei ole tähtis. Tähtis on, et saame anda neile selle visiooni ja usu, et tähtis on kuulata oma sisehäält ja kõik on võimalik, meie toetame ja aitame sind! 

Tooteesitlus partnerite juures

Täna nõustasin üht teist partnerit ja arutasime teemal, mis on see mis paneb meid hommikul voodist üles ärkama ja tegutsema. Tegin nalja ja ütlesin, et kas sa tõesti arvad, et minu motivatsioon hommikul ülesse ärgata on võimalikult palju Amway tooteid müüa/turundada? Mind igal hommikul toovad voodist välja need inimesed, kes on minu visiooniga kaasa tulnud, et aidata neil ja teistel inimestel saada paremaks inimeseks. Minu kirg on aidata ja ehitada inimesi, kui nemad ehitavad samal ajal äri on see lihtsalt super. Minu jaoks kogu mu äri on tööriist, millega ma saan ehitada iseennast ja teisi. 

Mis ma tahan öelda? Mis ma tahan, et sa endalt küsiksid?

  •  Kas sa oled leidnud enda kire? Kas püüdled selle poole hoolimata kriis-ist?
  • Kas su ümber on inimesed, kes toetavad ja aitavad saavutada sinu visiooni ja unistusi? Kui ei, siis kas ja kuidas tegeled sellega, et sellised inimesed enda ümber leida?
  • Kas sina oled keeranud selle kriis-i endale võimaluseks? Kui ei, miks?

Võta vastutus!

Ja ma tahaksin lõpetada vastutuse võtmisega. Kuna ma olen viimastel nädalatel palju puutunud kokku just selle probleemiga, mis on inimesi tagasi hoidnud, siis ma usun, et see sobib siia lõppu väga hästi. Ma usun, et kõik teame neid inimesi, kes räägivad, mida kõike nad teevad, aga nad pole oma eesmärke saavutanud kõikide teiste süül. Alates sellest, et kui neil oleks rohkem raha, kui nende kaaslane toetaks neid, kui neil kaaslane oleks,kui neil kaaslast ei oleks, kui koroonat ei oleks, kui vanemad oleks paremad, kui nad ei käiks tööl, kui nad käiks tööl, kui nad oleksin vanemad, kui nad oleksid nooremad, kui neil oleks selline elu, kui neil oleks nii lihtne kui teistel. 

STOPP!!! Ma südamest usun, et tihtipeale need probleemid ongi päris ja sul ongi raske. Minul ja teistel ka. Aga igaühel on oma teekond, mida me ei tohiks võrrelda kellegi teise omaga, sest see ei anna meile mitte midagi. Kui sa jälgid oma südame häält ja kirge, siis taipad, et need kõik on vabandused. Ükskõik, mis su elus juhtub, on sul võimalus leida enda ümber positiivsed ja toetavad inimesed, võidelda oma unistuste nimel ja need täide viia. Kas see on lihtne? Ei. Kas see on seda väärt? Kindlasti Jah.
Sõbrad!Võtke vastutus enda unistuste eest, mitte keegi peale teie enda ei saa võta ära teilt teie unistust. Millise gravitatsiooniseaduse ja kalkulaatori sina leiutad koroonakriisiga? Mina usun sinusse, usu sina ka!!!

Minu jaoks kogu mu äri on tööriist, millega ma saan ehitada iseennast ja teisi.

RUDOLF KASPER NARUSKI

Ja kui sul tekkis vahvaid mõtteid või ideid jaga neid julgelt minuga! Kui oled siiamaani lugenud, siis kindlasti huvitab mind, mis sa postitusest arvad. 

Loe minu järgmist postitust siit!

Sildid: , ,

Leave a Reply