Hei! Leidsin end öösel arvuti tagant, et kirjutada sellisest teemast nagu MIKS. Vahvat lugemist! Kuna tegelesin oma uue kodulehe ja blogi disainiga, siis oli väikene paus postitustest, aga pole hullu, nüüd on plaan naasta jälle vähemalt kord kuus postitamise juurde!

“Äritegevuse eesmärgiks ei peaks olema äri tegemine ükskõik kellega, kes lihtsalt tahab seda, mis sul on. See peaks seisnema nendele inimestele keskendumises, kes usuvad sellesse, millesse sinagi. Kui me valime äri ajada vaid nendega, kes meie MIKSi usuvad, siis tekib usaldus.”

– Simon Sinek

Inimeste kaasamise seos Miks


Olen märganud, et need inimesed, kellel on sarnased väärtused ja tõekspidamised nagu minul, jäävad väga lojaalseks partneriks, kliendiks või kaasaelajaks. Samal ajal kui inimene, kellel võib olla suur tahe ja jõud tegutseda, kaob väga kiirelt ära. Miks? Kui meie väärtused, meie Miks, millepärast midagi teeme pole sarnased, siis kaob inimestel soov tegutseda. Raha, kuulsus ja tasuta toit toob inimesi üritustele ja kaasab neid ajutiselt. Kui ma aga tahan stabiilset ja hästi töötavat meeskonda, siis pean panustama sellele, et meie Miks oleks sama. Miks me teeme seda mida me teeme? 


Minu lugu – Leia miks

Mina koos Karl-iga 2015 pakipeol, äri algus. Miks -i kujunemine


Ma võin rääkida sellest, et haakusin äri algul kohe sellega, et nägin, et need inimesed soovivad aidata teisi paremale elule jne. Aga tegelikult see ei olnud esimene asi.

Põhikoolis kuni mingite klassideni kiusati mind ja kui väliselt olin üle saanud ja võisin tunduda enesekindel, siis tegelikult kuskil sisemas oli ikka jäänud alles see, et ma ei tahaks kellelegi kunagi midagi sarnast ja mul võiks olla mingi turvaline, vahva ja toetav keskkond, kus inimesed julgevad rääkida sellest, millest mõtlevad ja neid toetatakse ja julgustatakse, öeldakse neile, et nad saavad kõigega hakkama. Kui aga täidame ühe oma Miks-i peame leidma järgmise.

Maslow-i püramiid ja miks

Miks on tähtis ja seda selgitab ka Maslow-i püramiid

Maslowi püramiid räägib sellest, et inimesel peavad olema täidetud kindlad alusvajadused, et tahta rohkem. Kui Maslowi püramiid tõi kõige aluseks välja füsioloogilised vajadused(toit, elukoht jne) siis see oli mul kindlasti olemas. Järgmine aste oli just see, mille leidsin just siit keskkonnast. Selleks oli..

Turvalisus

Turvalisus teha asju valesti ja õppida. Mäletan esimesi meeskonna üritusi, kus olin vist kõige noorem. Seal oli ligikaudu 20 inimest, kõik täiesti erinevad inimesed. Mitme lapse emad, ettevõtjad, palgatöötajad jne. Tegime erinevaid huvitavaid meeskonnaehitamismänge, rääkisime hirmude ületamisest ja kui keegi ei osanud või ütles midagi valesti, siis ei järgenud sellele halvustavat naeru. Mäletan, kui imelikult end algul tundsin, aga sellest sai alguse teekond, kus hakkasin koguma julgust, et esineda suurtel lavadel ja rääkida asjadest südamest.
Peale seda, kui olin saanud endale turvatunde ja tunde, et ei pea olema valmis end igal hetkel kaitsma, hakkasin ma kasvama. Mis olid kõik järgmised sammud ja kuidas mu Miks hakkas kasvama ja arenema koos minuga, sellest juba mõni teinekord.


Leia enda elus turvaline keskkond


Tõtt öelda, Maslowi püramiidi kõik järgnevad astmed hakkasid tulema läbi selle äri ja isikliku arengu. Sellest kõigest kasvas välja see Kasper, kes täna olen.
Kallis lugeja! Loodan, et oled leidnud oma elus endale keskkonna või väljundi, kus saad turvaliselt areneda ja kasvada, ükskõik kui vana sa oled, saada tunnustust oma töö eest ja samal ajal anda midagi tagasi ja muuta inimeste elusid. Kui ei ja sind kõnetas mõni mõte mida jagasin, siis võta kindlasti ühendust! Või kui oled leidnud, aga sul on samasugused väärtused, anna ka sellest kindlasti teada, häid inimesi enda ümber pole kunagi liiga palju. Järgmistes postituses proovin natuke rohkem rääkida igapäevastest tegevustest ja sellest kuidas praegu laiendame oma äri ja meeskondasid läbi inimeste aitamise ja julgustamise. 

Vahvat olemist ja ärge unustage.. Unistage suurelt!

Loe minu järgmist postitust siit!

Sildid: , ,

Leave a Reply